آچار فرانسه و قیمت آچار فرانسه

آچار فرانسه

آچار فرانسه و قیمت آچار فرانسه

آچار فرانسه ابزاری دستی می باشد با دهانه متحرک که قابلیت در برگرفتن انواع سایز پیچ و مهره و… برای باز و بسته را دارد. آچار فرانسه نامهای متفاوتی از جمله آچار انگلیسی ، آچار فرانسه ، آچار سوئدی و… گفته می شود.

آچار فرانسه ساخت کجاست؟

آچار فرانسه ابزار در سال ۱۸۴۲ توسط ریچارد کلابرن مهندس انگلیسی اختراع شد و از این رو در بسیاری از کشورهای اروپایی (مثل فرانسه، آلمان، اسپانیا وایتالیا) «آچار انگلیسی» نامیده می‌شود. در بعضی کشورها مانند دانمارک یا اسرائیل به آن «آچار سوئدی» می‌گویند؛ چرا که نخستین بار جان پتر جانسون در سال ۱۸۹۱ با بهبود در طراحی این آچار آن را به نام خود ثبت نمود. «آچار جانسون» نمونهٔ تکامل یافته‌تری از آچار اولیهٔ کلابرن بود. در بعضی کشورها مانند ایران، لهستان، مجارستان، اسلوونی و رومانی)  نیز آن را آچار فرانسه می‌گویند.

قیمت آچار فرانسه

آچار فرانسه

آچار فرانسه نوعی آچار که میتوان اندازهٔ دهانهٔ آن را تغییر داد که به اندازه مهره‌ها یا پیچ‌های شش گوش یا چهارگوش شود. آچار فرانسه دارای دو فک  می باشد یکی از فک ها ثابت و دیگری متحرک است ، که فک متحرک آن با چرخاندن یک پیچ در وسط، به فک ثابت نزدیک و دور شده و در نتیجه قابلیت تطبیق با مهره‌های مختلف را پیدا می‌کند و میتوان مهره های مختلف را باز و بسته نمود. آچار فرانسه در سایز های مختلف تولید میشود.

آچار فرانسه
اجزاء آچار فرانسه

برای اطلاع از قیمت دستگاه CNC تراش و همچنین خرید دستگاه CNC تراش  کلیک نمایید.

نحوه استفاده آچار فرانسه

همیشه توجه داشته باشید برای جلوگیری از آسیب زدن به خود و یا مهره ، دهانه اچار فرانسه را نسبت به پیپ یا مهره مورد نظره محکم شده باشد به نحوی که مهره درون دهانه اچار فرانسه به اصطلاح لق نزند. همچین مطمئن شوید که دهانه مهره یا پیچ را کامل وتا انتها در بر گرفته باشد که با فشار زیاد باعث اسیب دیدن مهره یا رها شدن دهانه آچار فرانسه از مهره نگردد. این دو مورد باعث می شود که اچار فرانسه از مهره لیز نخورد و یا احیانا مانع زخمی شدن دست شما خواهد شد.

کشیدن اچر فرانسه به سمت خود نه فشار دادن

همیشه در هنگام استفاده از اچار فرانسه وضعیت ایستادن یا نشستن خود را به نحوی قرار دهید که اچار فرانسه را به سمت خود بکشید نه اینکه به آن فشار آورید. با این کار مطمئن خواهید شد که اگر به هر دلیل دهانه آچار از مهره رها شد به دست شما آسیبی نرسداگر احیانا مجبور هستید یا فضای کافی برای کشیدن آچار به سمت خود را ندارید و مجبور هستید به اچار فرانسه فشار اورید سعی کنید از انهای کفت دست جای انگشتان استفاده کنید تا اگر آچار از مهره رها شد به انگشتان شما آسیبی وارد نشود.
یکی دیگر از دلایل استفاده به صورت کشیدن سمت خود این می باشد که بتوانید از کمترین انرژی خود استفاده نمایید.

نحوه استفاده از آچار فرانسه
همیشه آچار فرانسه را به سمت خود بکشید به جای اینکه به آن فشار آورید.

برای اطلاع از قیمت الماس تراشکاری  و همچنین خریدالماس تراشکاری   کلیک نمایید.

 

استفاده نکردن از چکش برای فشار بیشتر

به هیچ عنوان از ضربه زدن با چکش به دسته اچار فرانسه برای فشار بیشتر بر آچار استفاده نکنید زیرا با این کار ممکن است به آچار و یا مهره آسیب برسانید مگر اینکه ابزار مخصوصی برای این کار فراهم کرده باشید. هیچ گاه از روشهای غیر معقول برای استفاده از ابزارآلات استفاده نکنید چون ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به خود وارد نمایید.

"فروش

از اچار فرانسه معیوب استفاده نکنید

هیچگاه از اچار فرانسه ایی که دسته آن خم شده یا دهانه آن بیش از حد باز می شود و قدرت نگهداری مهره را دارا نمی باشد و… یا هر دلیلی معیوب شده است استفاده نکنید چون ممکن است به خود یا به مهره آسیب برسانید.

"<yoastmark

هیچگاه برای قدرت بیشتر اچار فرانسه از اهرم لوله استفاده نکنید

شاید شما هم دیده باشید پدرتان برای قدرت بیشتر که به اچار فرانسه و در نهایت پیچ بیاورد از اهرمی مانند لوله که داخل دسته آچار فرانسه می رود استفاده کرده باشد. همیشه باید به دلایلی خیلی مهم از کارههای غیر استاندارد دوری نمایید اول اینکه ممکن است به دلیل اینکه قدرتی که وارد میکنید باعث آسیب دیدن دسته اچار فرانسه شود، دوما اینکه چون مقدار قدرت به پیچ باعث ازیبن رفتن مهره یا پیچ شود و یا در نهایت باعث آسیب رساندن به خود ویا دیگران شوید. اگر شما نیاز به اهرم بیشتر دارید توصیه می شود آز بهترین آچار فرانسه و یا بهترین برند آچار فرانسه  با دسته بلند استفاده نمایید.

اهرم لوله اچار فرانسه

انواع آچار فرانسه

اچار فرانسه به دو مدل یافت می شود:

 • تنظیم از دورن
 • تنظیم از برون
 • هلالی

سیستم تنظیم برون تعلیم گرفته از علم غیاث الدین جمشید کاشانی است که این سیستم را اختراع کرد و بادیگر اچار فرانسه ها تنظیم از درون که از پیچ وچرخ ارشمیدسی استفاده میشود متفاوت است .

 

آچار فرانسه تنظیم از برون
آچار فرانسه تنظیم از برون
آچار فرانسه تنظیم از درون
آچار فرانسه تنظیم از درون
آچار فرانسه هلالی
آچار فرانسه هلالی

مواد استفاده شد در آچار فرانسه

مواد اولیه ای که در آچار فرانسه استفاده می شود، مخصوصا اینکه این اچار فرانسه ها کاربرد صنعتی داشته باشد، و از لحاظ هزینه، برای صنعتگران که به صورت مداوم، با ابن ابزار پر کاربرد کار می کنند مثورن به صرفه باشد. مواد اولیه پر کاربرد، در تولید بهترین برند اچار فرانسه، می توان به: متریال crV کُروم وانادیم  که تاًثیر بسیار زیادی در مقاومت محصول می گذارد اشاره کرد وباعث تولید بهتریم اچار فرانسه خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت مته الماس و همچنین خرید مته الماس کلیک نمایید.

قیمت آچار فرانسه

سوالی که اکثر مردم در هنگام خرید میپرسند قیمت آچار فرانسه می باشد اچار فرانسه چینی از قیمت اندگ چند هزار تومن تا قیمت چند صد هزاری برندهای معتبر میتواند قیمت آچار فرانسه باشد. متریال یا همان موارد به کار رفته در اچار فرانسه و تکنولوژی کارخانه ایی که آن را ساخته در قیمت اچار فرانسه تاثیر مستقیم دارد. این را همیشه در نظر داشته باشید قیمت بالا باعث بالاتر بودن عمر آچار فرانسه و کارایی بیشتر آن می باشد. آچار فرانسه و قیمت آچار فرانسه

 

بهترین مارک آچار فرانسه

همیشه دغدغه صنعتگران ما داشتن بهترین آچار فرانسه می باشد که هم عمر بالایی داشته باشد هم خوش دست باشد و از این رو همیشه دنبال بهترین مارک آچار فرانسه و یا بهترین برند آچار فرانسه کمپانی دوگر  یکی از بهترین برند آچار فرانسه می باشد که بهترین نوع اچار فرانسه را تولید می نماید تا بتواند صنعتگران همه دنیا را از بهترین مارک آچار فرانسه بهره مند سازد.

سایز بندی آچار فرانسه

سایزهای اچار فرانسه به دو مدل میلیمتر (mm)  و یا اینچ (Inch) بیان میشود که در واقع هر دو به یک سایز اشاره میکنند اما در بیان متفاوت میباشد.

 

 

"انواع

 • اچار فرانسه 6 اینچ
 • اچار فرانسه 8 اینچ
 • اچار فرانسه 10 اینچ
 • اچار فرانسه 12 اینچ
 • اچار فرانسه 15 اینچ
 • اچار فرانسه 18 اینچ
 • اچار فرانسه 24 اینچ
 • اچار فرانسه 30 اینچ

فرمول تبدبل آچارهای اینچی به میلی متری

برای تبدیل آچار های اینچی به میلی متری از این فرمول زیر استفاد نمایید.
 • 1 میلیمتر     =    039 / 0    اینچ  

 •  1 اینچ       =   400 / 25 میلیمتر  

اندازه آچار بر حسب میلی متر = عدد مخرج ÷ عدد صورت × 25.4
مثال : آچار 1/2 اینچ چند میلی متر است.
12.7 = 2 ÷ 1 × 25.4 پس آچار 1/2 مساوی 12.7 میلی متر است.
مثال 2 : آچار 7/16 چند میلی متر است.
11.11 = 16 ÷ 7 × 25.4 پس اندازه آچار 7/16 مساوی 11.11 میلی متر است.

برای اطلاع از قیمت فرز انگشتی و همچنین خرید فرز انگشتی  کلیک نمایید.

 

اچار فرانسه به انگليسی

اچار فرانسه به انگلیسی adjustable wrench می شود که از این اصطلاح میتوانید استفاده نمایید.

 

خرید آچار فرانسه

همواره میتوانید با ارتباط با فروشگاه ما به صورت انلاین و یا حضوری خرید اچار فرانسه را انجام دهید شرکت پراگ با داشتن انواع سایز اچار فرانسه در بهترین مارک اچار فرانسه در خدمت صنعتگران کشور عزیزمان می باشد تا با فروش اچار فرانسه در بهترین کیفیت رضایت شما را حاصل فرماید.

برای اطلاع ازقیمت انواع قلاویز و همچنین خرید انواع قلاویز کلیک نمایید.

قیمت آچار فرانسه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.