مته

مته

مته دارای نام های مختلفی تحت دین و استاندارد های متنوع و کاربرد های خاص خودش می باشد، از جمله:

  TWIST DRILL DIN 338 , STREIGHT SHANK مته دین 338 با دنباله صاف (دنباله گرد) که مصارف زیادی در صنعت، اعم از کاخانجات بزرگ تولیدی و حتی کارگاه های کوچک دارد. شاید عمومی ترین نوع مصرف ، همین نوع باشد.

که با چند حالت، که مشهورترین آنها :  GROUND, FULLY  GROUND, ROLL FOGET می باشد، تولید میگردد.

در همین جا لازم است نمای شماتیک از ساختار این ابزار را به روایت تصویر بیان کنیم

ساختار مته

ساختار مته:

ساختار مته
مته

TWIST DRILL DIN 340 , STREIGHT SHANK مته دین 340 با دنباله صاف(دنباله گرد)

مته 340

TWIST DRILL DIN 1897 , STREIGHT SHANK مته دین1897 با دنباله صاف(دنباله گرد) که به دو حالت یک سر  SPOT WELD DRILLو دو سر DOUBLE ENDED BODY DRILL  تولید میکنند.

این نوع معمولاًبرای متریال با ضخامت کم و بعضاً ورق های آهنی با ضخامت کم استفاده می شود و به دلیل  فرم خاصی که در طراحی دارند، اجازه قلاب کردن در ورق داده نمی شود.

MATE-1897-2
MATE-1897

TWIST DRILL DIN 1869 , STREIGHT SHANK مته دین  1869با دنباله صاف بلند (دنباله گرد) که با چند حالت SUPER FULLY  GROUND GT-GROUND  وابعاد و اندازه ای متنوع تولید می گردد.

mate-1869

مته سر الماسه مخصوص بتن، آجر، سیمان

مخصوص بتن، آجر، سیمان DIN 8039  که به آن MASONARY DRILL  (مته بنایی) هم گفته می شود که مصارف آنها برای کارهای ساخت و سازهای ساختمانی(بنایی) است، که با داشتن نوک های الماسه (تنگستن کاربیدی) که در اشکال گوناگون و کیفیت های معمولی  معمولی و ضربه خور مخصوص استفاده برای آجر سیمان و حتی بتن های مسلح می باشد.

نوع ضربه خور SDS  می گویند که در دستگاههای دیل ضربه خور مورد استفاده قرار می گیرد، و بدنه آنها از متریال فلزی کرم و انادیوم و نوک  آنها از الماسه می باشد.

نوع مخصوصی از این دسته هستند که  Multipurpose بودند و قادرند چوب، سنگ، شیشه، پلاستیک و حتی فولاد های تقویت شده را سوراخ کنند و بعضاً در اداره های آتش نشانی به جهت نجات مجروحینی که لابلای چند نوع متریال که مخلوطی از آهن ، سنگ، بتن ، شیشه و پلاستیک گیر کرده باشند، از آن استفاده می کنند. این متهها از لحاظ ظاهر تقریباً شبیه  ظربه خور SDS هستند، لکن از چند متریال و تکنولوژی و تکنولوژی خاص تولید  می گردند.

SDS MASONARY DRILL
SDS MASONARY DRILL VARIOUS TYPE
مته بنایی

مته
خرید مته

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *