مته الماس و قیمت مته الماس

مته الماس

مته الماس و قیمت مته الماس

مته الماس و قیمت مته الماس
5 (100%) 1 vote

تولید مته سر الماس (قطر تا 212 میلی متر) در فشار تا 1.5 GPa و درجه حرارت تا 1250 درجه سانتی گراد می باشد. این تکنولوژی شامل سخت نمودن مته الماسه توسط حرارت الکتریکی در پوسته حرارتی و عایق الکتریکی در یک اتاق فولادی با فشار بالا برای 120 دقیقه است. چنین پخت فشار بالا یک روند نسبتا سریع است و تجهیزات را می توان بارها و بارها استفاده کرد. اتاق های فشار بالا فولادی از نوع سیلندر-پیستونی با قطر کاری تا 280 میلیمتر توسعه و تولید می شوند.

به این ترتیب، در تولید بیت با این معنی، ماده ماتریسی با الماس ممکن است روی سطح فلزی فشرده شود؛ به طور متناوب، امکان استفاده از یک پودر با الماس یا سوراخ برای پیوند الماس با استفاده از لحیم کاری یا روش های مکانیکی وجود دارد.

بیت با عناصر برش مدل که از الماس کربوناتا پلی کریستالی ساخته شدهاند ،  تولید می شود و خواص عملیاتی آنها تایید شده است. در حفاری بلوک سنگ مرمر تحت بار الکتریکی تا 50 کیلو ولت و در سرعت 355 دور در دقیقه، سرعت مکانیکی تا 20 متر بر ساعت به دست می آید. در تکنولوژی توسعه یافته، ویژگی های برش الماس کربناتا ممکن است حفظ شود، اما پایداری حرارتی سازگار با کامپوزیت های آلومینیوم سخت PCD است.

مته سر الماسه به اندازه کافی مناسب برای استفاده در سخت ترین شرایط حفاری هستند. ماتریکس فلزی سرامیکی قابلیت اتصال قطعات برش ساخته شده از کامپوزیت های الماس ASPK را فراهم می کند.که مقاوم در برابر سایش است. لازم به ذکر است این یک تکنولوژی صرفه جویی در انرژی می باشد که تاثیر مخرب زیست محیطی ندارد. ممکن است برای تولید پوشش های فلزی سرامیکی مقاوم در برابر خوردگی الماس با استفاده از لحیم کاری یا روش های مکانیکی بر پایه کامپوزیت های PCD با استحکام حرارتی متفاوت استفاده شود.

 

مته الماس

مته سر الماس MORS TAPER SHANK TWIST DRILL

مته سر الماس به چندین روش و تنوع ازجمله دین 345 ,341,1870 ,1869 .343 با کیفیتهای HSS ,HSS CO ,HSS-E , HSS+ H.M POINT در دین و استاندارهای مختلف تولید میگردند .

مته سر الماسه مخصوص فولاد

مته سر الماسه مخصوص فولاد  برای متریال فولادی سخت تولید می شود لازم به ذکر است این مته بدون سر الماسه با متریال کبالت دار هم تولید میشودکه در اصل این مته ها برای قطعه کارهایی است که از جنس هاردوکس HARDOX است.

برای اطلاع از قیمت دستگاه CNC تراش و همچنین خرید دستگاه CNC تراش  کلیک نمایید.

مته برقویی

مته سر الماس با دین 343 نوعی مته برقویی سه پر هم تولید می شود که هم دارای قدرت مته می باشد هم به خاطر 3 پر بودن شبیه برقو عمل میکند از این رو به آن مته برقویی می گویند.

مته سر الماس مخصوص فولاد
مته سر الماس مخصوص فولاد

برای اطلاع از قیمت آچار فرانسه  و همچنین خرید آچار فرانسه   کلیک نمایید.

مته سرالماس بتن

مته سرالماس بتن ، آجر، سیمان DIN 8039 که به ان MASONARY DRILL (مته بنایی ، مته حفاری ) هم گفته میشود که مصارف انها برای کارهای ساخت و سازهای ساختمانی  است، این مته ها با داشتن سر الماسه ( تنگستن کاربیدی )که در اشکال گوناگون و کیفیتهای معمولی ، ضربه خور و مخصوص استفاده برای اجر سیمان وحتی بتن های مسلح میباشند .

متن الماسه بتن
متن الماسه بتن
متن الماسه بتن

مته الماس حفاری

از این مته الماس حفاری  برای حفاری چاه استفاده میشودنیز گفته میشود. در حال حاضر حدود 80 درصد از چاه های نفت و گاز حفاری می شود که این کارتوسط مته الماس حفاری استفاده می شود.

مته الماس سنگ

مته الماس سنگ دارای سرعت بالا و با کارایی بالا برای حفاری در  سنگ، آسفالت و سنگ فرش است. این  مته دارای خصوصیات سریع، ایمن، آرام است و باعث آسیب  و ضربه به ساختار اطراف آن نمی شود. مته الماس سنگ شکستگی سنگ را به حداقل می رساند و ارتعاشات را به ساختار اطراف انتقال نمی دهد. مته الماس سنگ حفره های تمیز و صاف تحویل می دهد  و اجازه می دهند عملیات بعدی بدون تاخیر بیشتر انجام شود.  سوراخهای تقریبا هر قطر تا 60 اینچ، سوراخ برای دهانه های لوله کشی، نصب و راه اندازی برق و سیستم های تهویه مطبوع به راحتی توسط مته الماس سنگ میسر می باشد.

برای اطلاع از قیمت الماس تراشکاری  و همچنین خریدالماس تراشکاری   کلیک نمایید.

مته سر الماسه ضربه خور بتن SDS

مته سر الماسه ضربه خور مخصوص بتن را SDS میگویند که در دستگاههای دریل مورد استفاده قرار میگیرند , بدنه این مته ها از متریال فلزی کرم وانادیوم و سر انها از الماسه ( مته سر الماسه ضربه خور مخصوص بتن ) میباشد.

مته های چند منظوره ( Multipurpose  )
نوع مخصوصی از این مته های بتن هستند که چندمنظوره ( Multipurpose ) بوده وقادرند چوب , سنگ شیشه پلاستیک و حتی فولاد های تقویت شده را سوراخ کنند.  این مته ها بعضا در اداره های اتش نشانی به جهت نجات مجروحینی که لابلای چند نوع متریال که مخلوطی از اهن و سنگ و بتن وشیشه وپلاستیک گیر کرده باشند از ان استفاده میکنند , این مته ها از لحاظ ظاهرتقریبا شبیه مته های ضربه خور SDS هستند , اما از چند متریال و تکنولوژی خاص تولید میگرددند .

مته سرالماسه یا MASONARY DRILL
MASONARY DRILL HEAD –NORMAL TYPE
مته سرالماسه یا MASONARY DRILL
SDS MASONARY DRILL
مته سرالماسه یا MASONARY DRILL
MASONARY DRILL DIN 8039 TYPE NORMAL
مته سرالماسه مخصوص بتن
SDS MASONARY DRILL
مته سرالماسه یا MASONARY DRILL
SDS MASONARY DRILL VARIOUS TYPE

مته سر الماسه شیشه

مته سر الماسه شیشه که برای سوراخ کردن شیشه طراحی شده اند متشکل از یک دنباله مته که از فولادهای غیر تند بر وبعضا کرم نیکل و یا حتی از اهنهای سخت ، ساخته شده اندو یک نوک هارد متال که از محدوده گرید K جدول ایزو, که مناسب برای شیشه , چدن , چوب , سنگ , پلاستیک سخت میباشد تهیه شده با سنگ زنی دورانی حول محور قائم که قادر است در دورهای پایین و با کمک یک روان کننده ساده مثل اب قطعه کاری را سوراخ نماید.

قطع کاری که مته سر الماس شیشه میتواند سوراخ کند عبارت است از قطعاتی که با مواد و متریال شیشه , چدن, سنگ سرامیک ,کاشی و پلاستیک سخت و… ساخته شده باشد را براحتی سوراخ کند و بدلیل وجود هاردمتال یک سوراخ دقیق و عاری از زبری را تحویل دهد. لازم به ذکر است برای متریال چوبی نیاز به هیچ مایع خنک کننده نیست.
روش ساخت چنین است که روی شنک یا دنباله شیاری به ضخامت سر الماسه ، برنده ایجاد میکنند و سپس الماسه یا همان سر هارد متال را درشیار قرار داده و با جوش لاتون حاوی نقره و مس ان را در داخل شیار محکم میکنند.

بهترین حالت استحکامی جوش به گونه ای است که باید نیمی از سر الماسه حتما درون شیار دنباله قرار گیرد. در این صورت در هنگام سوراخکاری سر مته محکم بوده و پرتاب نخواهد شد و شرط این نوع عملیات استفاده از همان ماده خنک کننده برای متریال غیر چوبی است.

مته سرالماس شیشه با گاز نیتروژن هم میتوانند عملیات سوراخکاری را به صورت خشک انجام دهند , بشرطی که گاز بتواند سر مته الماس شیشه را خنک کند و این حالت بالاخص برای متریال چوبی بسیار مناسب است .
این مته ها اصالتا برای شیشه طراحی شده اند و با دریل های شتر گلو که امروزه خیلی بندرت از ان هم در جایی که دسترسی با نیروی الکتریسته نباشد استفاده میشود .

برای اطلاع از قیمت فرز انگشتی و همچنین خرید فرز انگشتی  کلیک نمایید.

مته گردبر سر الماسه

از مته گردبر سرالماسه برای برش به صورت دایره شکل استفاده میشود که برای اطلاعا از قیمت مته گردبر سر الماسه میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

مته نیزه ایی

همانطور که در عکسها ملاحظه میفرمایید مته نیزه ایی بعضا با دنباله های شش گوش هم ساخته میشوند که حتی با پیچ گوشتی های برقی نیز قادر به سوراخکاری متریال شیشه ای هستند و در فک ویا سه نظام ان دستگاهها هم قرار میگیرند و با وجود شنک شش گوش حاشیه امنی برای عدم هرز گردی شنک در داخل سه نظام ایجاد میگردد و عملیات سوراخکاری را مطمئن تر انجام میدهند . مته های نیزه ایی بدلیل نوک پیکانی که دارند روی موادی مثل PVC & HARD PLASTIC براحتی نفوذ میکنند و حتی روی اجسام گرد وکروی نیز قادرند سوراخکاری کنند و سصح صاف و صیقلی از خود بجای بگذارند , به شرطی که هنگام سوراخکاری حتما از اب به عنوان خنک کننده استفاده شود .

در شکل ذیل ملاحظه میفرمایید که با دریل پیچ گشتی نیز با مته نیزه ای دنباله شش گوش روی پولیکای سخت غیر قابل انعطاف سوراخکاری کرد و حضور اب را برای الزام این سوراخکاری میبینید .

مته های نوک الماسه (هارد متال) مخصوص شیشه
مته های نوک الماسه (هارد متال) مخصوص شیشه

قیمت مته الماس

برای اطلاع از قیمت مته الماس و یا قیمت مته سر الماس می توانید با متخصصین و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت قیمت مته سر الماس و یا قیمت مته الماسه مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهند.

موارد مورد بحث در مقاله مته الماسه

 • مته الماسه
 • مته الماسه سنگ
 • مته الماسه شیشه
 • قیمت مته الماسه
 • مته الماسه بلند
 • مته الماس حفاری
 • مته تمام الماس
 • مته سر الماس
 • کاربرد مته الماس
 • مته الماس سنگ
 • مته الماس گردبر شیشه
 • مته الماس شیشه

برای اطلاع از قیمت انواع قلاویز و همچنین خرید انواع قلاویز تراش کلیک نمایید.

مواردی که در اینده در مقاله مته الماسه اشاره خواهد شد:

 • مته الماس 1 میلیمتر
 • مته الماس 1 mm
 • مته الماس 3 mm
 • مته الماسه 4 شیار
 • ست 5 عددی مته الماسه بوش
 • مته تمام الماس
 • قیمت مته تمام الماس
 • مته الماسه بلند
 • قیمت مته الماسه
 • قیمت مته الماسه
 • مته الماسه دیوالت
 • مته الماسه هیلتی
 • مته الماسه 3

به اشتراک گذاری پست

, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *